מהנדס בניין קונסטרוקטור מחיר – מהם המטלות שעליו הוא מופקד?

מהנדס בניין קונסטרוקטור הינו תפקיד הולך וגובר וניתן לצפות בעליה במספר הפניות ובחיפוש מהנדסים קונסטרוקטורים. הסיבה לכך הינה, בעקבות העלייה בבנייה שהולכת ומתרחבת. בנוסף, בעקבות כשלים הנדסיים במערכת כוללת של בית או בניין. כשלים הנדסיים המצריכים את התערבותו של מהנדס יכולים לצוץ בדירות או בתים שזה עתה נבנו, או לחילופין בבניינים או בבתים ישנים אשר בעקבות השנים נוצרים פגמים בחלקי הציפוי של הקירות החיצוניים, או במערכות הקונסטרוקציה של הבניין או הבית. מהנדס בניין קונסטרוקטור מנוסה ידע לבחון בצורה מעמיקה את אופי הליקוי ההנדסי הקונסרבטיבי ובמקביל ייתן פתרון נכון לתיקון הכשל.

מהנדס בניין קונסטרוקטור

צורך נוסף בפנייה למהנדסי בניין קונסטרוקטורים הינו בעקבות שינויי או הוספת אלמנטים עיצוביים ויש צורך בתוכנית הנדסית קונסטרוקטיבית בהתאם. בניין שזה נבנה זה עתה אף הוא זקוק למהנדס בכל הקשור ליציבות ובטיחות הבניין. מהנדס קונסטרוקטור אף אחראי לביצוע עבודות לבניינים מסוכנים עם פגמים בטיחותיים וישנו צורך בתוכנית טיפול ושיקום הליקויים ללא דיחוי.

מהנדס בניין קונסטרוקטור

מהנדס קונסרוקטור מחיר

מהנדס קונסטרוקטור מחיר – המחירים הינם בין –  15,000- 40,000 ש"ח המחירים הינם דוגמא.

אין זה אחראי לתת הצעת מחיר דרך דפי האינטרנט ואין ספק שבעידן ההכל אפשרי בלחיצה על המקלדת הדבר גובל בחוסר אחריות. בכדי לאמוד את המחיר להוצאת תוכנית קונסרוקטיבית לבניית בית קרקע, יש צורך  להתייחס לפרמטרים רבים משתנים, מכיוון שיש צורך לבחון את מהות הדרישה הקונסרוקטיבית ובכלל מה השאיפות שלכם לתוצאה מהבית שלכם, זכרו בית לא בונים כל יום. המחיר לבניית בית מקבלן האחד לשני הינו קבוע ושונה בתכליתו בעקבות איכות הביצוע והמחיר של העסקת עובדים מיומנים על ידי קבלן אחד, כלל לא דומה להעסקת עובדים לא מקצועיים. מערכות קונסרוקטיביות של בתים ובניינים צריכים שיתוכננו בהתאם לדרישות הלקוח ובהתאם לאופי המבנה ומיקומו, לסיכום שאלת המחיר הינו פרמטר משני שכן החשיבות הינה בבחירה כוללת.

בית לא בונים כל יום

 "בעל המקצוע הזה יקר" מה זאת אומרת יקר?

קבלן "יקר" שווה איכות, נכון לא תמיד. אך בעיקרון אלה חוקי הטבע, משלמים הרבה מקבלים הרבה, משלמים מעט מקבלים מעט.

אל תטעו לרגע זה לא שאני חושב שאם בחרתם בעל מקצוע יקר אז קבלתם ערבות לאיכות לא, אך בעל מקצוע יקר שהוא הגון ידרוש את המגיע לו, אם בכל זאת לקחתם קבלן יקר והוא לא סיפק איכות נראה שהוא "סדר אתכם".

לא אחת יוצא לי לשמוע את המשפט הלא מובן, "הקבלן הזה יקר" וקשה לי להבין מה זאת אומרת יקר?

בכדי להשוות בין יקר לזול צריך להשוות דומה בדומה לא כן? איך ניתן להגדיר משהו זול כאיכותי הרי אין דבר כזה, טוב, תמיד יש "מציאות" כן קוראים לזה "מציאות" ומציאות הם כשמם, רק שאלו את עצמכם כבר כמה מציאות מצאתם בחייכם.

כמה פעמים כבר יצא לכם למצא משהו יקר ערך על הרצפה ברחוב, נכון לא הרבה יהיו כאלו שיגידו שלעולם לא נתקלו במשהו יקר ערך על הרצפה ברחוב, אז בבקשה אל תתפתו למציאות תשאירו את זה למקומות אליהם הם שייכים.

זכרו אל תבלבלו בין השניים – בעל מקצוע זול מייצר בזול בעל מקצוע יקר מייצר יקר = איכות.

בונה או יזם + בעלי תפקידים = תוצאה

בסופו של התהליך מתקבל מוצר שהוא הבית שבניתם שזה אומר מבחן התוצאה בייחס לציפיות שלכם, אל תשכחו בית לא בונים כל יום.

קונסטרוקטור

מהנדס קונסטרוקטור מעניק שירות כללי בכל הנוגע לבניית בית או דירה הזקוקה לאישור מהנדס לקונסטרוקציה. בנוסף אנו מעניקים שירות לבניינים משותפים בשיתוף הדוק עם ועדי בתים משותפים, בכל הבעיות ההנדסיות  הקונסטרוקטיביות אשר יכולות לצוץ בעקבות התיישנות הבניין, או בעקבות ליקויי בנייה של הקבלן המבצע המצריך מהנדס בנין מומחה, לצורך חוות דעת ודרכי הטיפול בליקויים. עמודי בניין סדוקים הם אחד הליקויים האופייניים המצויים בבניינים ישנים המחייבים את התערבותו של מהנדס קונסטרוקטור לבחינה ומתן פתרון לתיקון.

מהנדס בניין קונסטרוקטור – שיפוץ דירה

החלטתם לשפץ את דירתכם, או זה עתה רכשתם דירה ואתם מתכוננים לשפצה . גם כאן אם מדובר בשיפוץ מאסיבי הכולל – הריסת קירות ובניית קירות חדשים על פי תוכנית חדשה, התקנת מערכות מים וחשמל חדשות, הוספת חדר או הגדלת שטח הדירה, דבר המצריך הוצאת תוכנית ביצוע על ידי קונסטרוקטור מוסמך. בנוסף יש להוציא אישורים מהרשות העירונית בעיר מגורכם ובניית תוכנית הנדסית המחייבת את אישורה של הרשות העירונית כפי שכבר ציינו.

בדיקת מהנדס בניין – מבנה מסוכן בתל אביב

הליקויים האופייניים בבניינים משותפים המצריכים מהנדס בניין קונסטרוקטור לרוב הינם:

 • סדקים בקירות חוץ – סדקים אופקיים או רוחביים
 • חלקי טיח ובטון רופפים אשר נופלים ומסכנים חיי אדם
 • תהליך קורוזיה בברזלי זיון של עמודי בנייה או קורות הבניין
 • שקיעת יסודות – בדיקת קרקע(שיפור מערכות ניקוז מי גשמים)
 • נפילת חלקי אריחי שיש או אבן במערכות ציפוי של בניינים
 • עמודי בניין פגועים המסכנים את יציבות המבנה כולו – עיבוי עמודים
 • קריסות של חלקי גדרות או חומות הבניין המשותף
 • מרפסות רעועות הנוטות ליפול

ברזלי זיון במספר מוקדים חשופים וחלודים מסתורי כביסה ישנים אשר ניתקים מהם חלקים המסכנים את היושבים בבניין ואת הציבור, ועוד…

אלו הם רק מספר דוגמאות המצויות בבניינים משותפים, המצריכים את חוות דעתו של מהנדס קונסטרוקטור. אנו מעניקים שירות לבעלי דירות בבניינים משותפים, ואנו פועלים ומכוונים את ועדי הבניינים, ליצירת בניין בטוח למגורים ללא סכנות וכשלים.

רכישת בית או דירה – מהנדס

יחד עם זאת רוכש דירה או בונה בית , אשר נימצא בעיצומו של התהליך רכישת דירה או בניית בית וזקוק ליעוץ הנדסי ובקרה על איכות הבנייה בכל הקשור למכלול הכולל כגון :

מערכות חיפוי וריצוף

 • מערכות חשמל ובקרה
 • בדיקת איכות ותקינות מערכות כוללות של סגירת פתחים כגון מערכות הצללה וחלונות ועוד..
 • מערכות אספקת מים תקנית
 • ליקויים הנדסיים בבנייה
 • בדיקת ניקוזי מי גשמים
 • מערכת ביוב ודלוחין
 • חוזק ואיכות הבנייה של מחיצות וקירות – היצמדות לתקנים
 • בדיקת איכות ביצוע עבודות גמרים ועוד המצריכים מהנדס בניין קונסטרוקטור …

קונסטרוקטור – עמודים סדוקים

אלו הן מס' דוגמאות אשר מוטלות על כתפי הבודק. ישנם עוד מכלולים רבים אשר מצריכים בדיקה או בדיקות מעקב על תהליך בניית בית , דירה או בניין מגורים, ולמעשה בחינה על ידי מהנדס בניין קונסטרוקטור שונה ממי שאינו מגיע מתחום ההנדסה ויש באפשרותו לגלות את הליקויים בייתר יעילות.

מהנדס מבנים מסוכנים

מהנדס מבנים מסוכנים למבנים מסוכנים הינו עוד תחום אשר אנו פועלים בו ומעניקים שירות בכל הנוגע לסכנות בטיחותיות אשר בגינם ניתן צו מבנה מסוכן לבניין או בית.

ההליך הינו תחילתו של ביקור של מהנדס מבנים מסוכנים של הרשות העירונית בער מגורכם. המהנדס שביקר בנכס ומצא ליקוי או ליקויים אשר מסכנים את שלום הציבור והתושבים הגרים במקום.

במקרה והבניין שלכם או הבית הפרטי קיבל צו מבנה מסוכן , יש צורך בשיתוף מהנדס פרטי. לצורך התאמת חוות הדעת והמלצתו לתיקון וטיפול במפגעים המצויים בבניין המשותף.

מדובר במפגעים המחייבים טיפול של קבלן שיקום מבנים, אשר על פי חוות הדעת שלנו יפעל לתיקון והוצאת הסכנות המדוברות.

לאחר סיום העבודות, אנו מבצעים בדיקה נוספת בכדי לוודאות שאכן הליקויים טופלו על פי ההנחיות,. לאחר מכן אנו פועלים מול הרשות המקומית להעברת דו"ח התיקונים ועד לקבלת מכתב המאשר כי הבניין הוסר מרשימת המבנים המסוכנים.

מהנדס בניין קונסטרוקטור – שיפוץ דירה

החלטתם לשפץ את דירתכם, או זה עתה רכשתם דירה ואתם מתכוננים לשפצה . גם כאן אם מדובר בשיפוץ מאסיבי הכולל – הריסת קירות ובניית קירות חדשים על פי תוכנית חדשה, התקנת מערכות מים וחשמל חדשות, הוספת חדר או הגדלת שטח הדירה, דבר המצריך הוצאת תוכנית ביצוע על ידי הקונסטרוקטור המוסמך. בנוסף יש להוציא אישורים מהרשות העירונית בעיר מגורכם ובניית תוכנית הנדסית המחייבת את אישורה של הרשות העירונית כפי שכבר ציינו.

ברזל חשוף בתקרה

ברזל חשוף בתקרה

בנוסף בכל תהלך של שיפוץ מאסיבי יש צורך בפיקוח של מהנדס בניין קונסטרוקטור,. אנו נלווה אתכם לכל אורך התהליך מול הקבלן המבצע עד לקבלת המפתח או בהתאם להסכם עם המזמין.

מהנדס בניין קונסטרוקטור – בניית בית או בניין

בכל תהליך של בנית בית או בניין יש צורך לשכור את שירותיו של מהנדס קונסטרוקטור, אשר ילווה את הפרויקט מתחילתו קרי, הוצאת תוכניות בנייה בהתאם לתוכנית האדריכלית, ואישורם מול הרשות המקומית.

שילוב פיקוח על הבנייה עד לקבלת המפתח – פיקוח צמוד או בהתאם להסכם שייחתם עם המזמין.

פיקוח על הבנייה על ידי מהנדס בניין, הינו צעד קריטי. ליקויי בנייה יכולים להתגלות בכל שלב וטוב שיתגלו בשלבי הכשל הראשונים. זאת בכדי לחסוך הוצאת כספים ועוגמת נפש מיותרת מבוני הבית או הבניין.

טעיות בנייה או כשלים תכנוניים המתגלים בשלבים מאוחרים לעיתים אינם ניתנים לפתרון. זאת מאחר והעלויות הינן גבוהות ביותר לתיקון הליקוי. כפי שכבר ציינו קודם, מציאת תקלות עוד בשלבים הראשונים די בהם בכדי לחסוך הוצאות מיותרות ומפחי נפש . לכן בכל שלב של בניית בית, יש צורך לבדוק הייטב קודם לפני קבלת ההחלטות. בדבר בחירת בעלי המקצוע ובכל הקשור לחיבור ביניהם.

חוות דעת משפטיות – מהנדס מומחה

לעיתים מתגלעות מחלוקות בדבר ליקויים או אי ביצוע עבודות בנייה או שיפוצים בדירה חדשה מקבלן. גם דירות אשר עברו תהליך שיפוץ מאסיבי, ומתגלעות מחלוקות אשר אינן נפתרות מחוץ לכותלי בית המשפט ואין מנוס מכניסה להליך משפטי לצורך שמיעת טענותיכם.

הליך משפטי לרוב מחייב חוות דעת של מהנדס בניין קונסטרוקטור מומחה,. במקרה זה אנו נותנים חוות דעת הנדסיות של מהנדס בניין קונסטרוקטור מומחה. בכך למעשה אנו שומרים על האינטרס שלכם מול הצד הנתבע לצורך אימות הטענות בדבר הליקוי או הליקויים המצויים בדירתכם.

לסיכום – מהנדס בניין קונסטרוקטור

מהנדס בניין קונסטרוקטור הינו שלב בו הנכם נמצאים בשלב של אי ודאות בדבר יציבות הבניין בו הנכם מתגוררים או בכל בעיה אחרת אשר יוצרת בכם דאגה בטיחותית, או אסטטית או כספית ואשר פוגעת באיכות החיים שלכם אל תהססו לפנות אלינו עוד היום בנייד או בדף יצירת הקשר א. בדק הנדסה.